Aktorka siedzi przy stoliku z lampką w wygodnym fotelu. Za nią wyświetlane na ścianach zdjęcia kobiety w stroju z lat 30 20 wieku.
"Życie pani Pomsel" – monodram z Anną Seniuk w roli tytułowej. Teatr Polonia. Zdjęcie z premiery spektaklu, 22 października 2022. Materiały organizatora.
22 września 2022 w warszawskim Teatrze Polonia odbyła się polska prapremiera spektaklu „Życie pani Pomsel” według sztuki wybitnego dramaturga Christophera Hamptona, w reżyserii Grzegorza Małeckiego. W tytułowej roli wystąpiła Anna Seniuk. Scenografię do spektaklu zaprojektowała prof. Dorota Kołodyńska z Wydziału Scenografii, światło i projekcje – związany z wydziałem Sztuki Mediów, prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji – prof. Prot Jarnuszkiewicz oraz Grzegorz Małecki, animacje – Julia Mirny, absolwentka warszawskiej ASP.

Sztuka powstała na podstawie szokującego wywiadu, jakiego w 2013 roku udzieliła nikomu nieznana 102-letnia Brunhilde Pomsel, wieloletnia pracownica hitlerowskiego aparatu propagandy i stenotypistka Josepha Goebbelsa.

Spektakl dotyka aktualnych dziś problemów obojętności wobec zła i współodpowiedzialności ludzi z pozoru niewinnych. Rola Brunhilde jest pierwszym monodramem w karierze znakomitej Anny Seniuk.

"Życie pani Pomsel"

• Reżyseria: Grzegorz Małecki
  • Przekład: Małgorzata Wrzesińska
  • Scenografia i kostiumy: Dorota Kołodyńska