dr hab. Katarzyna Proniewska-Mazurek, prof. uczelni

Scenografka, rzeźbiarka, wykładowca na Wydziale Scenografii w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej twórczość związana jest z kilkoma, często przenikającymi się nurtami, rzeźbą, projektowaniem scenografii oraz pracą nad tworzeniem figur animowanych.

W ramach swojej działalności artystycznej współpracowała z szeregiem cenionych reżyserów,  była autorką licznych scenografii dla potrzeb spektakli zrealizowanych w wielu teatrach polskich i zagranicznych. Na stałe współpracuje z reżyserem i dyrektorem teatru Guliwer w Warszawie, Robertem Drobniuchem. Bardzo istotnym dla niej nurtem działalności artystycznej jest rzeźba,  w szczególny sposób ważna pozostaje dla niej dziedzina bio-art oraz tematyka zagrożeń  związanych z epoką Antropocenu.

Laureatka szeregu cenionych nagród i wyróżnień.