19.05.2023

Realizacje etiud teatralnych naszych studentek we współpracy z Kierunkiem Reżyseria Akademii Teatralnej w Warszawie

Scenografia do etiudy teatralnej. Młoda kobieta na tle okna z firanką.
Dzięki współpracy z Akademią Teatralną im. Al. Zelwerowicza w Warszawie studenci Wydziału Scenografii mogą zdobywać doświadczenie w realizacji spektakli teatralnych.

„Czwarta symfonia” Jarosława Iwaszkiewicza.

Działając wspólnie ze studentami reżyserii i aktorstwa rozpoczynają profesjonalne działania na polu scenografii teatralnej.

Etiudę w reżyserii Magdaleny Milczarskiej scenograficznie opracowały studentki II roku Wydziału Scenografii: Alicja Siemko, Katarzyna Krzemińska, Maria Wierzbicka i Paulina Orzeł.

Materiałem wyjściowym do twórczej pracy było opowiadanie „Czwarta symfonia” Jarosława Iwaszkiewicza.

• reżyseria: Magdalena Milczarska
  • scenografia/kostiumy: Alicja Siemko, Maria Wierzbicka, Katarzyna Krzemińska, Paulina Orzeł
  • zdjęcia: Damian Wawrzusiszyn

"Damy i Huzary"

„Damy i Huzary” – etiuda zrealizowana przez nasze studentki podczas współpracy z Akademią Teatralną. Autorkami scenografii były Ewa Bilska, Hanna Orszulik i Maria Oleksiak.

"The Duel" Petera Weissa

Etiudę na podstawie „The Duel” Petera Weissa realizowały studentki II roku: Zuzanna Kundys (scenografia i plakat) oraz Agata Chodyra (kostiumy). Egzamin w reżyserii Arthura Auricka odbył się w niedzielę 7.05.2023.

„Matka Joanna od aniołów” Jarosława Iwaszkiewicza

Nad „Matką Joanną od aniołów” Jarosława Iwaszkiewicza pracowała Ewa Bilska, która stworzyła scenografię i kostiumy do egzaminu reżyserskiego Błażeja Tokarskiego.

Egzamin operowy w reżyserii Oskara Winiarskiego

Egzamin operowy w reżyserii Oskara Winiarskiego we współpracy ze studentami Akademii Teatralnej i Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie przygotowała Paulina Orzeł. Była odpowiedzialna za scenografię, kostiumy, światła i multimedia.