dr Ewa Kochańska

e-teatr

www.ewakochanskadesigns.com

scenograf, grafik, ilustrator
Projektowanie scenografii teatralnej, filmowej i operowej

Doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami eventowymi,

Conceptart na potrzeby filmu
Ewa Kochańska, urodzona w 1977 roku w Olsztynie, jest scenografem, grafikiem, ilustratorem, a także entuzjastą starych technik graficznych i malarskich.
Szczególnie ceni sobie projektowanie spektakli teatralnych, operowych oraz filmu. Realizuje też wiele projektów komercyjnych na rzecz reklamy i telewizji, handlu i szeroko rozumianej rozrywki. Projektuje też książki i ilustruje. W uznaniu jej pracy reżyser filmowy Lech Majewski powiedział: Jej projekty realizowane były przez pracownie Opery Narodowej i kompletowane z magazynów w Łodzi i Londynu. Gigantyczna praca polegająca na przeanalizowaniu wszystkich 500 postaci z obrazu Bruegla oraz umiejętność przełożenia ich na kostium filmowy do tej pory wzbudza nie tylko moje uznanie, ale i widzów filmu na całym świecie („Młyn i Krzyż” bowiem, jak do tej pory, uczestniczył w ponad 30. festiwalach filmowych i został sprzedany do 49. krajów, co jest rekordem sprzedaży produkcji polskiej – a ja wielokrotnie wysłuchiwałem zachwytów nad kostiumami. Ewa Kochańska ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem w 2003 roku w Katedrze Scenografii na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom obejmował dwie dodatkowe specjalizacje: Grafikę Warsztatową pod kierunkiem prof. Ewy Walawskiej oraz Ilustrację Książkową pod kierunkiem prof. Janusza Stannego. W 2005 roku rozpoczęła asystenturę na Wydziale Scenografii. Przez trzy lata prowadziła wykłady wraz z prof. Andrzejem Kreutz Majewskim Projektowanie Opery oraz Projektowanie Scenografii Operowej i Teatralnej z prof. Pawłem Dobrzyckim. W 2011 roku otrzymała tytuł doktora w Pięknych. Promotorem pracy doktorskiej pod tytułem Richard Strauss w Świetle Księżyca Inscenizacja Salome Richarda Straussa był prof. Andrzej Kreutz-Majewski. Recenzentką jest prof. Magdalena Raszewska oraz prof. Michał Jędrzejewski.
Ewa Kochańska brała udział w tworzeniu serii wykładów wraz z uznanym polskim operatorem prof. Jerzym Wójcikiem Sztuka Filmu.
Obecnie prowadzi pracownię I roku Wstęp do Projektowania Scenografii na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem