W sobotę 4 marca na Scenie Bogusławskiego odbyła się premiera spektaklu „Alicji Kraina Czarów” w reżyserii i adaptacji Sławomira Narlocha. Kostiumy i scenografię do widowiska muzycznego zaprojektowała dr Martyna Kander, adiunktka na Wydziale Scenografii.

Alicji Kraina Czarów

Alicji Kraina Czarów to przedstawienie muzyczne na motywach słynnych powieści Lewisa Carrolla. Wraz z synem Alicji wyruszamy w podróż po labiryncie pamięci, gdzie człowiek, a może i Niby Żółw jest w stanie wsunąć się w siebie lub wysunąć jak luneta. Humpty Dumpty objaśnia, czym są peliczaple i zbłąkinie, Królowa Kier gra Flamingami w krokieta.

W studni dzieciństwa i na cmentarzysku zegarów odkrywamy słoiki z pomarańczową marmoladą, a przede wszystkim receptę, jak ocalić świat od zapomnienia.

Piosenki z tekstami Sławomira Narlocha do muzyki Jakuba Gawlika wykonuje na żywo Orkiestra Szalonych Kapeluszników.

Spektakl polecany od 8 do 118 roku życia.

• adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Sławomir Narloch
  • scenografia, kostiumy: Martyna Kander