POŻAR W BURDELU

Facebook

pożar w burdelu

Teatr Polski w Warszawie

POŻAR W BURDELU. ZEMSTA BOGÓW

Hollywoodzki musical słowiański

W ramach cyklu GOŚCIE W POLSKIM Teatr Polski po raz drugi podejmuje współpracę ze znaną warszawską grupą artystyczną Pożar w Burdelu.

Burdel artystyczny pod wodzą tyrana Zdzisława realizuje politykę historyczną i otwiera się na nowe pole działania – kino. Zamiast walentynkowego odcinka w Teatrze Polskim Zdzisław zabiera burdeltrupę na plan filmowy do puszczy aby nakręcić megaprodukcję o początkach chrześcijaństwa „Zemsta Bogów”. Fabuła jest prosta: poganin Mieszko zakochuje się w chrześcijance Dobrawie, co wywołuje gniew słowiańskich bogów, którzy zjadają ludzi. Kiedy podczas kręcenia kolejni aktorzy giną porwani w puszczy, w zespole wybucha panika. Część artystów nawraca się, część zostaje opętana, część ucieka w grzyby. Czy Burdeltrupie uda się stworzyć dzieło, które zaora Hollywood? Czy Mieszko zostanie księciem? Co kryje polska puszcza? Czy Burdeltata powróci na tron?

Widowiskowe nawrócenia! Demoniczne opętania! Krwawe bitwy! Prasłowiańskie kulty! Zmysłowe rusałki i dzielni wojowie w najdzikszym, krwawym i średniowiecznym odcinku Pożaru w Burdelu!

Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
Reżyseria: Michał Walczak
Muzyka: Wiktor Stokowski
Scenografia: Julia Skrzynecka, Marta Kodeniec

Więcej informacji o obsadzie i realizatorach spektaklu na naszej stronie: www.teatrpolski.waw.pl

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem