Nasi studenci laureatami w projekcie Prague Quadrennial Studio!

Opublikowano 15 grudnia 2020

Z dumą ogłaszamy, że projekt studentów Wydziału Scenografii weźmie udział w międzynarodowej wystawie organizowanej przez Prague Quadrennial w sekcji STUDIO!

Sześcioro studentów przygotowało wspólnie koncepcję scenograficzną spektaklu „Biała zaraza” na podstawie dramatu Karola Capka. W projekcie brało udział 38 szkół scenograficznych z całego świata. Na wystawie online zostanie zaprezentowanych 12 wybranych projektów, m.in. z Yale University School of Drama, The Royal Central School of Speech and Drama czy Central Saint Martins. Praca nad projektem została zwieńczona jego prezentacją i recenzjami wygłoszonymi przez ekspertów – scenografów, dramaturgów, teatrologów i reżyserów. Wernisaż wystawy odbędzie się w styczniu.

Zespół projektowy:

Alicja Desperak | Wojciech Miks | Anna Orzeszek | Barbara Niestrawska | Michał Pańczyk | Julia Ruszkowska

Opieka pedagogiczna:

dr Martyna Kander | dr Agnieszka Korytkowska

Więcej informacji: https://www.pq.cz/2020/12/18/the-selected-projects-of-the-pq-studio-autumn-edition/

Życzymy dalszych sukcesów!