Martyna Kander

Prace scenograficzne Martyny Kander wyróżniają się oryginalnością i niezależnością od panujących trendów czy mód w plastyce teatralnej, a jej język scenograficzny jest już rozpoznawalny. Współpracuje z czołowym scenami (Teatr Narodowy, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, Opera Nova w Bydgoszczy) w tandemie z najlepszymi reżyserami młodego pokolenia (Natalia Babińska, Marcin Hycnar, Waldemar Raźniak, Natalia Kozłowska, Robert Bondara). Jest laureatką licznych nagród.

Martyna Kander z Nagrodą im. Teresy Roszkowskiej

Jury powołane przez Fundację im. Leona Schillera działającą przy Polskim Ośrodku ITI (International Théâtre Institute) w składzie: Agnieszka Koecher-Hensel, Zofia de Inez, Paweł Dobrzycki, Jarosław Kilian, Henryk Izydor Rogacki, Maciej Wojtyszko oraz przewodnicząca Elżbieta Baniewicz na zebraniu dnia 16 listopada 2017 postanowiło przyznać Nagrodę im. Teresy Roszkowskiej Martynie Kander, asystentce w Pracowni Projektowania Kostiumu (Wydział Scenografii ASP w Warszawie).